- Flat top.
| Attributes | |
| Base Number | 3215 |
| Crown Type | FLAT TOP |
| Eng. Disp Liters | 3 |
| Eng. Disp. In. | 181 |
| Engine Family | Mitsubishi V6 |
| Engine Manufacturer | Renault |
| Hazardous Material Code | N |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Oe Assembly | J1465756, T1464553 |
| Oversize | STD |
| Oversizes | STD .5mm .75mm 1.0mm |
| Pin Configuration | Offset |
| Pin Number | 0984x222A |
| PIN TYPE | Press |
| Ring Pack | 1.75mm, 1.75mm, 3.5mm |
| Sold As | Sold as a set, priced per piece |
| Top Land | .319 |
| Vin Code | U |
| Year From | 1988 |
| Year Range | 1988-1992 |
| Year To | 1992 |
| GTIN | 00800745025470 |