| Attributes | |
| Alternate Part Number | TW1048AM025 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 75.00 / 0.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.25mm |
| STD Max Thickness | 2.52 |
| STD Shaft Diameter | 59.25 / 0.00 mm |
| GTIN | 00611500594014 |