| Attributes | |
| Alternate Part Number | TW1046AM025 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 71.70 / 71.40 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.25mm |
| STD Max Thickness | 2.4 |
| STD Shaft Diameter | 51.50 / 51.25 mm |
| GTIN | 00611500593604 |