| Attributes | |
| Alternate Part Number | TW1042AM05 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 90.00 / 89.75 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.5mm |
| STD Max Thickness | 1.96 |
| STD Shaft Diameter | 71.75 / 71.50 mm |
| GTIN | 00611500585685 |