| Attributes | |
| Alternate Part Number | TW249AM025 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 86.75 / 86.50 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.25mm |
| STD Max Thickness | 2.48 |
| STD Shaft Diameter | 71.25 / 71.00 mm |
| GTIN | 00611500453052 |