| Attributes | |
| Alternate Part Number | TW214AM05 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 80.50 / 80.25 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.5mm |
| STD Max Thickness | 2.339 |
| STD Shaft Diameter | 63.85 / 63.60 mm |
| GTIN | 00611500428678 |