| Attributes | |
| Alternate Part Number | TW163AM010 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 87.20 / 86.95 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.10mm |
| STD Max Thickness | 2.48 |
| STD Shaft Diameter | 73.05 / 72.80 mm |
| GTIN | 00611500465024 |