| Attributes | |
| Alternate Part Number | TW162AM025 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 80.00 / 79.75 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.25mm |
| STD Max Thickness | 2.35 |
| STD Shaft Diameter | 60.75 / 60.50 mm |
| GTIN | 00611500442209 |