| Attributes | |
| Alternate Part Number | TW160AM013 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 73.00 / 72.75 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.13mm |
| STD Max Thickness | 2.52 |
| STD Shaft Diameter | 57.50 / 57.25 mm |
| GTIN | 00611500535055 |