| Attributes | |
| Alternate Part Number | TW141AM005 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 70.20 / 69.95 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.05mm |
| STD Max Thickness | 2.21 |
| STD Shaft Diameter | 55.25 / 55.00 mm |
| GTIN | 00611500542824 |