| Attributes | |
| Alternate Part Number | TW118AM010 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 80.45 / 80.20 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.10mm |
| STD Max Thickness | 2.36 |
| STD Shaft Diameter | 64.00 / 63.75 mm |
| GTIN | 00611500477539 |