| Attributes | |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 88.02 / 87.98 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version TriMetal (pMax Black & Polymer) |
| Shaft UnderSize | 0.25mm |
| STD Max Thickness | 2.466 |
| STD Shaft Diameter | 83.01 / 82.99 mm |
| GTIN | 00611500692345 |