| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB7089AM10 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 65.01 / 65.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 1.0mm |
| STD Max Thickness | 2.502 |
| STD Shaft Diameter | 59.98 / 59.96 mm |
| GTIN | 00611500431456 |