Application Summary:
| Year | Make/Model |
|---|---|
| 1993-2005 | Lexus GS300 |
| 2001-2005 | Lexus IS300 |
| 1992-2000 | Lexus SC300 |
| 1993-1998 | Toyota Supra |
| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB7084XP026 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Emission Code | Legal US |
| Harmonized Tariff Code (Schedule B) | 8483308090 |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 66.03 / 66.02 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version TriMetal (pMax Black), pmax black (racing line) |
| NAFTA Preference Criterion Code | B |
| SDR Required Flag | N |
| Shaft UnderSize | .026mm |
| STD Max Thickness | 2.004 |
| STD Shaft Diameter | 62.00 / 61.98 mm |
| Undersize | .026 |
| Warranty Time | 12 |
| GTIN | 00611500607509 |