| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB7039XPC05 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 65.02 / 65.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version TriMetal (pMax Black & Polymer) |
| Shaft UnderSize | 0.5mm |
| STD Max Thickness | 2.494 |
| STD Shaft Diameter | 59.99 / 59.97 mm |
| GTIN | 00611500612831 |