| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5840MC025 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 69.91 / 69.89 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version(Bi-Metal & Polymer) |
| Shaft UnderSize | 0.25mm |
| STD Max Thickness | 2.443 |
| STD Shaft Diameter | 65.00 / 65.00 mm |
| GTIN | 00611500629631 |