| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5836SX05 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 85.88 / 85.86 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Tri-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.5mm |
| STD Max Thickness | 2.42 |
| STD Shaft Diameter | 81.00 / 80.98 mm |
| GTIN | 00611500690464 |