| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5816CP026 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 87.03 / 87.01 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Tri-Metal) |
| OverSize Housing | MB5816CP.026 is housing bore + .040" of MB5736CP.026 |
| Shaft UnderSize | .026mm |
| STD Max Thickness | 2.985 |
| STD Shaft Diameter | 81.01 / 80.99 mm |
| GTIN | 00611500609480 |