| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5799XPG025 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 73.16 / 0.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version TriMetal (pMax Black) |
| Shaft UnderSize | 0.25mm |
| STD Max Thickness | 2.572 |
| STD Shaft Diameter | 68.01 / 67.98 mm |
| GTIN | 00611500620270 |