| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5799SI075 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 73.16 / 0.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| OverSize Housing | MB5799SI0.75 is housing bore +.005" of MB5745SI0.75 |
| Shaft UnderSize | 0.75mm |
| STD Max Thickness | 2.572 |
| STD Shaft Diameter | 0.00 / 0.00 mm |
| GTIN | 00611500620256 |