| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5779XP025 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 57.02 / 57.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version TriMetal (pMax Black) |
| Shaft UnderSize | 0.25mm |
| STD Max Thickness | 2.504 |
| STD Shaft Diameter | 51.98 / 51.96 mm |
| GTIN | 00611500625039 |