MAIN BEARING SET For ISUZU 4HK1-TCN (HOUSING BORE + .010"); trimetal
| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5775CP05 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Emission Code | Legal US |
| Harmonized Tariff Code (Schedule B) | 8483308090 |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 87.27 / 0.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Tri-Metal), trimetal |
| NAFTA Preference Criterion Code | B |
| OverSize Housing | MB5775CP0.5 is housing bore +.010" of MB5743CP0.5 |
| SDR Required Flag | N |
| Shaft UnderSize | 0.5mm |
| STD Max Thickness | 2.643 |
| STD Shaft Diameter | 81.92 / 81.90 mm |
| Undersize | 0.5 |
| Warranty Time | 12 |
| GTIN | 00611500586910 |