| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5745XPGC05 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 73.04 / 0.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version TriMetal (pMax Black & Polymer) |
| Shaft UnderSize | 0.5mm |
| STD Max Thickness | 2.508 |
| STD Shaft Diameter | 0.00 / 0.00 mm |
| GTIN | 00611500630613 |