| Attributes | |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 85.02 / 85.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version TriMetal (pMax Black & Polymer) |
| Shaft UnderSize | 0.5mm |
| STD Max Thickness | 2.525 |
| STD Shaft Diameter | 79.92 / 79.91 mm |
| GTIN | 00611500692307 |