| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5579AM025 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 85.02 / 85.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.25mm |
| STD Max Thickness | 2.52 |
| STD Shaft Diameter | 79.92 / 79.91 mm |
| GTIN | 00611500296413 |