| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5554AM15 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 59.04 / 59.02 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 1.5mm |
| STD Max Thickness | 1.999 |
| STD Shaft Diameter | 55.00 / 54.98 mm |
| GTIN | 00611500203756 |