| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5553AM15 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 62.02 / 62.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 1.5mm |
| STD Max Thickness | 1.986 |
| STD Shaft Diameter | 58.00 / 57.99 mm |
| GTIN | 00611500468858 |