| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5530AM10 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 68.28 / 68.25 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 1.0mm |
| STD Max Thickness | 2.421 |
| STD Shaft Diameter | 63.38 / 63.36 mm |
| GTIN | 00611500201141 |