| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5442XP075 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 57.04 / 57.02 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version TriMetal (pMax Black) |
| Shaft UnderSize | 0.75mm |
| STD Max Thickness | 2.504 |
| STD Shaft Diameter | 52.00 / 51.98 mm |
| GTIN | 00611500587146 |