| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5375AM10 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 52.01 / 52.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 1.0mm |
| STD Max Thickness | 2.0 |
| STD Shaft Diameter | 48.00 / 47.99 mm |
| GTIN | 00611500525032 |