| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5363SI |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 80.36 / 80.33 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| OverSize Housing | MB5363SI is housing bore +.020" of MB5257SI |
| Shaft UnderSize | STD |
| STD Max Thickness | 2.678 |
| STD Shaft Diameter | 74.94 / 74.91 mm |
| GTIN | 00611500436734 |