| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5274SI020 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 75.13 / 75.11 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| OverSize Housing | MB5274SI 020 is housing bore +.020" of MB 556SI 020 |
| Shaft UnderSize | 020 |
| STD Max Thickness | 2.629 |
| STD Shaft Diameter | 69.82 / 69.79 mm |
| GTIN | 00611500433030 |