| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5262AM03 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 53.73 / 53.71 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.3mm |
| STD Max Thickness | 1.852 |
| STD Shaft Diameter | 49.98 / 49.96 mm |
| GTIN | 00611500416392 |