| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5257SI013 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 79.85 / 79.82 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | .013mm |
| STD Max Thickness | 2.423 |
| STD Shaft Diameter | 74.94 / 74.91 mm |
| GTIN | 00611500524707 |