| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5244AM15 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 49.02 / 49.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 1.5mm |
| STD Max Thickness | 1.996 |
| STD Shaft Diameter | 45.00 / 44.98 mm |
| GTIN | 00611500300066 |