| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5179XP05 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 62.01 / 62.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version TriMetal (pMax Black) |
| Shaft UnderSize | 0.5mm |
| STD Max Thickness | 1.991 |
| STD Shaft Diameter | 58.00 / 57.98 mm |
| GTIN | 00611500593574 |