| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5149AM075 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 59.02 / 59.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.75mm |
| STD Max Thickness | 2.5 |
| STD Shaft Diameter | 53.98 / 53.96 mm |
| GTIN | 00611500191633 |