| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5138AM05 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 62.52 / 62.50 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.5mm |
| STD Max Thickness | 2.258 |
| STD Shaft Diameter | 57.97 / 57.95 mm |
| GTIN | 00611500191220 |