Application Summary:
| Year | Make/Model |
|---|---|
| 1993 | Asuna Sunfire |
| 1988 | Chevrolet Nova |
| 1990-1993 | Geo Storm |
| 1991-1992 | Isuzu Impulse |
| 1991-1993 | Isuzu Stylus |
| 1990-1992 | Lotus Elan |
| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5128AM05 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Emission Code | Legal US |
| Harmonized Tariff Code (Schedule B) | 8483308090 |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 56.00 / 0.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal), bimetal (aluminum base) |
| NAFTA Preference Criterion Code | B |
| SDR Required Flag | N |
| Shaft UnderSize | 0.5mm |
| STD Max Thickness | 2.019 |
| STD Shaft Diameter | 0.00 / 51.92 mm |
| Undersize | 0.5 |
| Warranty Time | 12 |
| GTIN | 00611500190421 |