| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5120AM030 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 58.08 / 58.06 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| OverSize Housing | MB5120AM 030 is housing bore +.015" of MB 512AM 030 |
| Shaft UnderSize | 030 |
| STD Max Thickness | 2.024 |
| STD Shaft Diameter | 54.00 / 53.99 mm |
| GTIN | 00611500189432 |