| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5085AM075 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 61.02 / 61.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.75mm |
| STD Max Thickness | 1.983 |
| STD Shaft Diameter | 57.00 / 56.98 mm |
| GTIN | 00611500386367 |