| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB5009AM10 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 54.04 / 54.02 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 1.0mm |
| STD Max Thickness | 3.005 |
| STD Shaft Diameter | 48.00 / 47.98 mm |
| GTIN | 00611500417504 |