| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB4272MC05 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 72.88 / 72.86 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version(Bi-Metal & Polymer) |
| Shaft UnderSize | 0.5mm |
| STD Max Thickness | 2.427 |
| STD Shaft Diameter | 68.01 / 67.99 mm |
| GTIN | 00611500624063 |