| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB4073SI075 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 70.02 / 70.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.75mm |
| STD Max Thickness | 2.5 |
| STD Shaft Diameter | 64.98 / 64.96 mm |
| GTIN | 00611500471872 |