| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB541AMS10 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 58.75 / 58.73 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | S1.0mm |
| STD Max Thickness | 1.834 |
| STD Shaft Diameter | 55.01 / 54.99 mm |
| GTIN | 00611500166518 |