| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB537AM125 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 55.89 / 55.88 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 1.25mm |
| STD Max Thickness | 1.925 |
| STD Shaft Diameter | 51.98 / 51.97 mm |
| GTIN | 00611500165856 |