| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB521AM025 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 52.02 / 52.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 0.25mm |
| STD Max Thickness | 1.989 |
| STD Shaft Diameter | 48.00 / 47.98 mm |
| GTIN | 00611500162312 |