| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB496AM10 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 66.97 / 66.94 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal) |
| Shaft UnderSize | 1.0mm |
| STD Max Thickness | 2.51 |
| STD Shaft Diameter | 61.96 / 61.94 mm |
| GTIN | 00611500235245 |