MAIN BEARING SET For SUZUKI G-10; bimetal (aluminum base)
| Attributes | |
| Alternate Part Number | MB454AM15 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Emission Code | Legal US |
| Harmonized Tariff Code (Schedule B) | 8483308090 |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 49.02 / 0.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | OE-Replacment version(Bi-Metal), bimetal (aluminum base) |
| NAFTA Preference Criterion Code | B |
| SDR Required Flag | N |
| Shaft UnderSize | 1.5mm |
| STD Max Thickness | 2.007 |
| STD Shaft Diameter | 44.98 / 0.00 mm |
| Undersize | 1.5 |
| Warranty Time | 12 |
| GTIN | 00611500157257 |