| Attributes | |
| Alternate Part Number | CR8061MC075 |
| Country of Origin (Primary) | IL |
| Hazardous Material Code | N |
| Housing Diameter | 59.02 / 0.00 mm |
| Life Cycle Status Code | Available to Order |
| Material | Race Version(Bi-Metal & Polymer) |
| Shaft UnderSize | 0.75mm |
| STD Max Thickness | 1.496 |
| STD Shaft Diameter | 0.00 / 52.98 mm |
| GTIN | 00611500620393 |